Babišova "zlá žena" se vrací. Kleslová čeká na kartičku poslanecké asistentky

Jiří Pšenička
9. 10. 2018 19:21
Radmila Kleslová skončila ve vysoké politice v roce 2015 kvůli aféře "trafik" ve státních firmách. Teď bude asistentkou Patrika Nachera.
Radmila Kleslová.
Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Bývalá místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová popírá, že by měla ambici vrátit se do vysoké politiky. "Rozhodně ne, chci se nadále věnovat své odbornosti, advokacii. A určitě neudělám tu chybu, že bych se vracela do politiky zrovna teď," uvedla na dotaz Aktuálně.cz žena, která je nadále považována za vlivnou, ovšem také velmi rozporuplnou postavu pražské politiky.

O chystaném návratu Kleslové, která před lety pomáhala Andreji Babišovi s budováním politického hnutí, informovaly dnes Lidové noviny. Upozornily na skutečnost, že Kleslová se má stát asistentkou poslance Patrika Nachera (ANO). "Pokud toto někdo považuje za návrat do vysoké politiky, tak je to chorý mozek. V parlamentu jsou stovky asistentů," reagovala Kleslová příkře.

Připustila, že o této možnosti s Nacherem mluvila už na konci loňského roku, nicméně průkazku pro volný vstup do sněmovny do dnešního dne nemá. "S panem poslancem spolupracuji už několik měsíců v oblasti legislativy. Nyní třeba řešíme záležitosti kolem zákona o registrovaném partnerství. Vždy jsem byla ochotna lidem z ANO pomoci. A o Patriku Nacherovi to platí dvojnásob, protože jej považuji za velmi pracovitého a čestného člověka," dodala bývalá místopředsedkyně Babišova hnutí.         

Kleslová byla v minulosti i šéfkou ANO v Praze a starostkou Prahy 10. Její politický pád nastal v roce 2015, kdy média informovala o jejích "trafikách" ve státních a městských firmách. Ona tvrdí, že svých politických funkcí nikdy k vlastnímu obohacení nezneužila, peněz z funkcí pobrala jen minimum a jako jediná z pražských politiků se rozhodla rezignovat.

V minulých dnech znovu kandidovala za ANO do zastupitelstva v Praze 10, z pozice dvojky. Babišovci na "desítce" ale pohořeli podobně jako ve zbytku metropole. Hnutí v této městské části obsadilo až čtvrté místo se ziskem 13,38 procenta hlasů.   

Kleslová byla poslaneckou asistentkou už jednou. Kdysi v barvách ČSSD pomáhala poslanci Stanislavu Křečkovi. Bylo to v době, kdy už udržovala blízké kontakty s Andrejem Babišem, majitelem Agrofertu. Byla tak považována za Babišovu lobbistickou spojku ve sněmovně.  

Premiér o Radmile Kleslové

Novináři proti paní Kleslové vedli kampaň, rozhodne kraj a výbor, říká premiér v demisi Andrej Babiš. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy