Babiš se chtěl vyhnout posměškům, teď hraje hodného strejdu, tvrdí marketérka

Linda Bartošová Pavel Švec Linda Bartošová, Pavel Švec
12. 1. 2023 8:44
Andrej Babiš a jeho tým si vyhodnotili, že potřebuje navenek působit smířlivě, prezentovat se jako takový strejda v roláku a důchodce, který se ztotožní s lidmi na vesnicích, popisuje PR manažerka Alžběta Králová. "Ale zároveň, že bude vystupovat jako úspěšný podnikatel, jenž se stýká s důležitými lidmi, kteří rozhodují, kam bude směřovat svět," říká v rozhovoru s Lindou Bartošovou.
Prezidentské volby 2023 - Alžběta Králová | Video: Jakub Zuzánek, Aktuálně.cz

V pořadu K tabuli!, který odvysílala televize Prima v prosinci, podle Králové padl budovaný archetyp mocného muže, který všechno ví, je schopný manažer, ničím se nenechá vykolejit, vytáhne rukávy a dá se do práce. "Školáci ho vykolejili a měl obraz spíše nekompetentního člověka, který ještě k tomu útočí na děti," hodnotí politická konzultantka a zakladatelka Institutu politického marketingu. Andrej Babiš se vyhýbá předvolebním debatám i části médií včetně Aktuálně.cz. Pomůže mu tato strategie?

Králová upozorňuje, že si Babišův tým velmi pečlivě vybírá situace, kde si může expremiér dělat PR a nastavovat svoji agendu. Nečekali však, že se to ve zmiňovaném pořadu, kde děti Babiše zkoušely ze základních znalostí a on pohořel, může takhle vyostřit. 

Andrej Babiš, Petr Pavel i Danuše Nerudová mají z hlediska marketingu velmi profesionálně řízenou kampaň. "Generál Pavel se s Nerudovou trochu pošťuchují, ale nemohou se proti sobě vymezovat, protože mají velmi silný překryv voličské základny, a mohli by si tak 'vystřílet' voliče. A to samozřejmě nechtějí," doplňuje Králová.

Hlavní témata rozhovoru:

0:45 - 4:35 Babiš neposkytoval rozhovory a nezúčastnil se diskusí s dalšími kandidáty. Vytvořil tak "auru očekávání"? Nebylo pro něho chybou, že kývl na televizní pořad K tabuli!, kde obnažil neznalost základní látky?

4:35 - 7:50 Inspiroval se Babišův tým stylem kampaně Miloše Zemana?

7:50 - 10:40 Představuje pro Babiše riziko, že se vyhýbá debatám? Proč jeho voličům nevadí jeho kauzy?

10:40 - 13:15 Expremiér se chlubí svými vztahy se světovými politiky. Proč to na jeho voliče funguje, když na druhou stranu hraje českého důchodce, který rozumí problémům běžných lidí?

13:15 - 14:15 Je pro kandidáty nejlepší taktikou útočit na současnou vládu?

14:15 - 16:25 Jak kvalitní jsou kampaně dalších dvou favoritů - Danuše Nerudové a Petra Pavla?

16:25 - 18:20 Je dobře, že letošní kampaň není tak vyhrocená?

 

Právě se děje

Další zprávy