Aprílový důkaz: Kalousek má tajnou nahrávku novinářů

Domácí Domácí
1. 4. 2011 18:00
Redakce Aktuálně.cz získala videozáznam ze schůzky ministra a jeho informátora

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek skutečně disponuje tajnou nahrávkou z porady šéfredaktorů, o které minulý měsíc nejdřív tvrdil, že ji má a zveřejní, ale druhý den prohlásil, že si jen dělal legraci.

Redakce Aktuálně.cz tento týden získala video, na kterém ministr nahrávku přebírá.

Záznam schůzky s Kalouskem, která se konala před třemi týdny v pražské restauraci, pořídil skrytou kamerou její účastník, zaměstnanec nejmenovaného vydavatelství. Aktuálně.cz ho poskytl pod příslibem anonymity. Bylo mu prý naznačeno, že půjde spát s rybami, protože práskače syndikát novinářů netrpí.

Podívejte se, jak se schůzka Kalouska s informátorem odehrála:

"Když pak Kalousek všechno popřel, rozhodl jsem se, že důkaz zveřejním sám. Veřejnost prostě má vědět, že vydávání novin je ekonomická činnost, takovou věc přece nesmí ministr financí v demokratické zemi tajit," vysvětlil zdroj svůj motiv.

Na dotaz, jestli se skutečně schůzka odehrála, Kalousek v telefonickém rozhovoru připustil, že z ní má videozáznam také, ovšem pořízený z opačné strany stolu.

"Odpoledne jsem dostal nahrávku. Dostala se ke mně velmi zvláštní cestou, protože normálně s tím ABL posílá messengera. Jakou, neřeknu. Ten obsah se mi zdál podivný," řekl Aktuálně.cz ve čtvrtek ve 22:10.

"Já to nenahrával. Jsem taky v šoku, že něco takového existuje," dodal Kalousek. Autenticitu záznamu ale ve 22:15 částečně popřel: "Na žádnou takovou schůzku se ani v nejmenším nepamatuji. Dobrou noc."

Šéfredaktoři o Kalouskově počínání okamžitě informovali premiéra, prezidenta, Bílý dům, Kreml a Vatikán.

Odborníci na špionáž, které redakce oslovila, věrohodnost nahrávky nezpochybňují. Ale distancují se od její neprofesionální realizace. "Tohle je přece v případě Kalouska kompro druhého, třetího řádu," shodují se.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy