Aprílový důkaz: Kalousek má tajnou nahrávku novinářů

Domácí Domácí
1. 4. 2011 18:00
Redakce Aktuálně.cz získala videozáznam ze schůzky ministra a jeho informátora

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek skutečně disponuje tajnou nahrávkou z porady šéfredaktorů, o které minulý měsíc nejdřív tvrdil, že ji má a zveřejní, ale druhý den prohlásil, že si jen dělal legraci.

Redakce Aktuálně.cz tento týden získala video, na kterém ministr nahrávku přebírá.

Záznam schůzky s Kalouskem, která se konala před třemi týdny v pražské restauraci, pořídil skrytou kamerou její účastník, zaměstnanec nejmenovaného vydavatelství. Aktuálně.cz ho poskytl pod příslibem anonymity. Bylo mu prý naznačeno, že půjde spát s rybami, protože práskače syndikát novinářů netrpí.

Podívejte se, jak se schůzka Kalouska s informátorem odehrála:

"Když pak Kalousek všechno popřel, rozhodl jsem se, že důkaz zveřejním sám. Veřejnost prostě má vědět, že vydávání novin je ekonomická činnost, takovou věc přece nesmí ministr financí v demokratické zemi tajit," vysvětlil zdroj svůj motiv.

Na dotaz, jestli se skutečně schůzka odehrála, Kalousek v telefonickém rozhovoru připustil, že z ní má videozáznam také, ovšem pořízený z opačné strany stolu.

"Odpoledne jsem dostal nahrávku. Dostala se ke mně velmi zvláštní cestou, protože normálně s tím ABL posílá messengera. Jakou, neřeknu. Ten obsah se mi zdál podivný," řekl Aktuálně.cz ve čtvrtek ve 22:10.

"Já to nenahrával. Jsem taky v šoku, že něco takového existuje," dodal Kalousek. Autenticitu záznamu ale ve 22:15 částečně popřel: "Na žádnou takovou schůzku se ani v nejmenším nepamatuji. Dobrou noc."

Šéfredaktoři o Kalouskově počínání okamžitě informovali premiéra, prezidenta, Bílý dům, Kreml a Vatikán.

Odborníci na špionáž, které redakce oslovila, věrohodnost nahrávky nezpochybňují. Ale distancují se od její neprofesionální realizace. "Tohle je přece v případě Kalouska kompro druhého, třetího řádu," shodují se.

 

Právě se děje

Další zprávy