Přehledně: Praha má nové zastupitele, ale původní radu, primátorem zůstává Hřib

Mirko Kašpar Štefan Novák Mirko Kašpar, Štefan Novák
Aktualizováno 4. 11. 2022 12:09
Více než měsíc po volbách je ve 30 největších městech s výjimkou Prahy rozhodnuto o novém vedení. Primátora či starostu získalo v 15 případech ANO a v pěti ODS. V Praze dohoda stále není, zastupitelé sice složili slib, ale nové vedení města mají volit až 24. listopadu. Aktuálně.cz sledovalo průběh povolebního vyjednávání a jeho výsledky ve 30 největších městech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy