Česká lékařská komora

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK

Dvě lékařky čelí kárnému řízení. Pacienta dvakrát odmítly, když se vrátil potřetí, zemřel

Dvě lékařky ústecké nemocnice čelí disciplinárnímu řízení v souvislosti s úmrtím pacienta. Pokud se prokáže jejich vina, hrozí jim důtka, pokuta či vyloučení z České lékařské komory. Trestný čin nespáchaly. Uvedl to server irozhlas.cz

Případ se stal v březnu 2018. Pětasedmdesátiletý Ital jel dvakrát během jednoho dne do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Stěžoval si na silný tlak na hrudi a mravenčení v ruce, později se přidala celková slabost a neschopnost polknout. Lékařky ho ale pokaždé poslaly domů s tím, že jeho zdravotní stav není vážný. Jenže jeho stav se dál prudce zhoršoval, a když jel týž den do nemocnice potřetí, pár hodin na to zemřel.

Zdroj: ČTK
Pokračovat