Archiv: autobus

Při nehodě autobusu ve Francii 33 zraněných, z toho čtyři vážně

Celkem 33 lidí se zranilo při nedělní nehodě autobusu společnosti Flixbus na lince z Paříže do Londýna. Čtyři lidé jsou zraněni vážně, uvedla agentura AFP. Autobusem podle serveru Courrier-picard jeli cestující s francouzským, ruským, španělským a irským občanstvím.

Nehoda se stala asi deset minut před polednem, kdy autobus sjížděl z dálnice A1 na výjezdu mezi Amiensem a Saint-Quentinem a spadl na bok, uvedla policejní prefektura v komuniké bez dalších podrobností. Z 33 lidí na palubě, včetně řidičky, 29 vyvázlo s lehčím zraněním.

Na vlhké vozovce autobus dostal v zatáčce smyk, narazil do svodidel a převrátil se na bok, napsal server Courrier-picard. Na místě zasahovalo množství záchranářů, lehce zranění byli převezeni do nemocnic v Péronne a Montdidier, čtyři vážně zranění do Amiensu.

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo 26 lidí, dalších 12 je zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád. Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice

Zdroj: ČTK