Zhroucený poslanec mlčí, jak dál s volbou prezidenta

Sabina Slonková
12. 2. 2008 11:20
Zrada se neodpouští, řekl Snítilý Aktuálně.cz
Paroubkův údajný důkaz nátlaku na Evžena Snítilého: Snímek s poslanci Horníkovou a Langerem, oba ODS.
Paroubkův údajný důkaz nátlaku na Evžena Snítilého: Snímek s poslanci Horníkovou a Langerem, oba ODS. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Poslanec ČSSD Evžen Snítilý, který se během volby prezidenta postavil proti oficiální linii ČSSD a nehlasoval Jana Švejnara, pak se zhroutil a odjel do nemocnice, stále odmítá říci, jak se zachová dál.

V úterý přišel na klub sociální demokracie. Otázky novinářů, koho bude volit či zda zvažuje odchod ze strany, nechal bez komentáře. Přislíbil pouze, že se do pátku vyjádří.

Totéž řekl už včera v rozhovoru pro Aktuálně.cz - šlo o vůbec první rozhovor, který od víkendové volby hlavy státu dal. V něm nepřímo potvrdil, že čelil nátlaku. Odmítl ale upřesnit, kdo na něj tlačil.

"Byly to mé nejhorší chvíle v životě, to vám mohu říct. Ale také vám mohu říct, že teď už jsem ledově klidný a přesně vím, jak se zachovám," řekl Snítilý, kterého v pondělí lékaři propustili z nemocnice.

A.cz: Co se o víkendu odehrálo, proč jste se zhroutil?

Zrada se neodpouští, víc vám říkat nebudu.

A.cz: Vy jste se netajil tím, že nepodporujete kandidáta ČSSD Jana Švejnara. Tlačila na vás ČSSD?

Opravdu v tuto chvíli víc říkat nebudu.

A.cz: Zúčastníte se páteční volby a jak budete hlasovat?

Už mám rozmyšleno, co udělám a jak se zachovám. Oznámím to nejpozději do čtvrtka. Teď se nezlobte, ale říkat vám to prozatím nebudu.

A.cz: Spolupracoval jste s vojenskou kontrarozvědkou před listopadem 1989?

Jsem syn osmašedesátníků, nemohl jsem studovat humanitní školu, příbuzní emigrovali... Tím je, myslím, řečeno vše podstatné a já k tomu nemám co dodat.

A.cz: Přesto - můžete jasně říci, zda-li jste podepsal závazek VKR?

Nezlobte se, nebudu už k tomu nic říkat. Teď právě stojím u okna a dívám se, jak mi někdo cizí vstupuje na můj pozemek, budu to muset jít řešit.

Dále čtěte:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy