V Salcburku se srazily dva vlaky. Nehoda si vyžádala 54 zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 4. 2018 9:45
Cestujících bylo celkem 240. Většina z nich při nárazu pravděpodobně ještě spala.
V Salcburku se srazily dva vlaky. Nehoda si vyžádala 54 zraněných | Video: Associated Press

Salcburk - Čtyřiapadesát lehce zraněných si brzy ráno vyžádala železniční nehoda při posunovacím manévru na hlavním nádraží v Salcburku. Podle agentury APA se nehoda stala při spojování dvou nočních vlaků. Přesná příčina nehody je zatím nejasná.

Posunovací lokomotiva měla podle jízdního řádu napojit vagony nočního vlaku z Benátek na vagony nočního rychlíku z Curychu. Souprava s lokomotivou přitom v 4:46 SELČ narazila do stojících vagonů expresu z Curychu do Vídně, řekl APA mluvčí rakouských drah (ÖBB) Robert Mosser.

Většina cestujících při nárazu pravděpodobně ještě spala. Zraněni byli podle prvních informací hlavně padajícími předměty. Ve 13 lůžkových i běžných vagonech bylo kolem 240 cestujících. "V obou částech vlaku jsme přitom zaznamenali zraněné," řekl Mosser.

O zasažené osoby se postarali pracovníci Červeného kříže a byly převezeny do okolních nemocnic. Ošetřena musela být i strojvůdkyně.

Mosser nepotvrdil informace rakouských médií, podle nichž se posunovací lokomotiva v momentě nárazu pohybovala rychlostí 25 kilometrů za hodinu. Policejní mluvčí Michael Rausch agentuře APA řekl, že vyšetřování převzala nehodová komise ministerstva dopravy a kriminální úřad. Mají objasnit, zda byla bezprostřední příčinou nehody technická závada, nebo lidská chyba.

Nezranění cestující mohli přestoupit do jiných vlaků. Podle ÖBB incident neměl dopady na ostatní cestující a lidi dojíždějící do práce v ranní dopravní špičce. O výši materiálních škod nejsou zatím k dispozici žádné informace.

 

Právě se děje

Další zprávy