V Salcburku se srazily dva vlaky. Nehoda si vyžádala 54 zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 4. 2018 9:45
Cestujících bylo celkem 240. Většina z nich při nárazu pravděpodobně ještě spala.
V Salcburku se srazily dva vlaky. Nehoda si vyžádala 54 zraněných | Video: Associated Press

Salcburk - Čtyřiapadesát lehce zraněných si brzy ráno vyžádala železniční nehoda při posunovacím manévru na hlavním nádraží v Salcburku. Podle agentury APA se nehoda stala při spojování dvou nočních vlaků. Přesná příčina nehody je zatím nejasná.

Posunovací lokomotiva měla podle jízdního řádu napojit vagony nočního vlaku z Benátek na vagony nočního rychlíku z Curychu. Souprava s lokomotivou přitom v 4:46 SELČ narazila do stojících vagonů expresu z Curychu do Vídně, řekl APA mluvčí rakouských drah (ÖBB) Robert Mosser.

Většina cestujících při nárazu pravděpodobně ještě spala. Zraněni byli podle prvních informací hlavně padajícími předměty. Ve 13 lůžkových i běžných vagonech bylo kolem 240 cestujících. "V obou částech vlaku jsme přitom zaznamenali zraněné," řekl Mosser.

O zasažené osoby se postarali pracovníci Červeného kříže a byly převezeny do okolních nemocnic. Ošetřena musela být i strojvůdkyně.

Mosser nepotvrdil informace rakouských médií, podle nichž se posunovací lokomotiva v momentě nárazu pohybovala rychlostí 25 kilometrů za hodinu. Policejní mluvčí Michael Rausch agentuře APA řekl, že vyšetřování převzala nehodová komise ministerstva dopravy a kriminální úřad. Mají objasnit, zda byla bezprostřední příčinou nehody technická závada, nebo lidská chyba.

Nezranění cestující mohli přestoupit do jiných vlaků. Podle ÖBB incident neměl dopady na ostatní cestující a lidi dojíždějící do práce v ranní dopravní špičce. O výši materiálních škod nejsou zatím k dispozici žádné informace.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy