Zelenomodré světlo rozzářilo noční oblohu v USA. Policista natočil meteor na kameru

Zahraničí Zahraničí
7. 2. 2017 17:55
Americký policista zachytil na kameru meteor, který rozzářil noční oblohu v městečku Lisle ve státě Illinois. Neobvykle velká zelenomodrá ohnivá koule proletěla nad americkým středozápadem v pondělí v noci. Před dopadem na Zemi se meteor pravděpodobně rozpadl na kusy. Zbytky prachu se pak nejspíš rozptýlily nad jezerem Michigan. Americká společnost pro výzkum meteorů tu noc dostala přes 380 upozornění, napsal deník Chicago Tribune. Lidé si záře všimli ve amerických státech Wisconsin, Michigan, Indiana, Ohio, Kentucky, Minnesota, ale také v kanadském Ontariu. A to dokonce i ve větších městech. Žádná zranění způsobená úlomky meteoritu ale nahlášena nebyla.
Nebe v Illinois rozzářil meteor | Video: LISLE, ILLINOIS POLICE DEPARTMENT
 

Právě se děje

před 3 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy