Zelenomodré světlo rozzářilo noční oblohu v USA. Policista natočil meteor na kameru

Zahraničí Zahraničí
7. 2. 2017 17:55
Americký policista zachytil na kameru meteor, který rozzářil noční oblohu v městečku Lisle ve státě Illinois. Neobvykle velká zelenomodrá ohnivá koule proletěla nad americkým středozápadem v pondělí v noci. Před dopadem na Zemi se meteor pravděpodobně rozpadl na kusy. Zbytky prachu se pak nejspíš rozptýlily nad jezerem Michigan. Americká společnost pro výzkum meteorů tu noc dostala přes 380 upozornění, napsal deník Chicago Tribune. Lidé si záře všimli ve amerických státech Wisconsin, Michigan, Indiana, Ohio, Kentucky, Minnesota, ale také v kanadském Ontariu. A to dokonce i ve větších městech. Žádná zranění způsobená úlomky meteoritu ale nahlášena nebyla.
Nebe v Illinois rozzářil meteor | Video: LISLE, ILLINOIS POLICE DEPARTMENT
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy