Zátoka u ostrova Borneo je stále zaplavená ropou. Nezapalujte si cigarety, varuje radnice

ČTK ČTK
4. 4. 2018 11:48
Stav nouze kolem přístavu Balikpapan na ostrově Borneo trvá kvůli rozsáhlému úniku ropy už třetí den. O víkendu zemřeli během následného požáru čtyři rybáři a jedna osoba se dosud pohřešuje. Oheň už záchranné týmy dostaly pod kontrolu, přes 1300 lidí má ale problémy s dýcháním, je jim nevolno a zvrací. Město mezi obyvatele rozdalo plynové masky, napsala ve středu agentura AP. "Ve městě byl kvůli úniku ropy vyhlášen stav nouze, zátoka se podobá benzinové stanici," řekl místní představitel Sayid Fadli. "Varovali jsme pracovníky i obyvatele v okolí zátoky, aby si nezapalovali cigarety, a soustředíme se na bezpečnost," dodal. Policie stále vyšetřuje zdroj úniku.
Indonéský přístav Balikpapan na ostrově Borneo. Nedaleko unikla ropa.
Indonéský přístav Balikpapan na ostrově Borneo. Nedaleko unikla ropa. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy