Zářivá Artemis pustila do moře tuny ropy

Red Zah, Reuters
15. 8. 2006 11:20
Tokio - Při kolizi tankeru Zářivá Artemis nedaleko indických Nikobarských ostrovů uniklo do oceánu na 4500 tun ropy.

Tanker společnosti Mitsumi O.S.K. Lines směřující z Blízkého východu do japonského přístavu Čiba se v pondělí odpoledne srazil se singapurskou lodí Amar, na jejíž palubě vypukl požár.

Trhlinou o velikosti jeden krát pět metrů uniklo do vod Indického oceánu přibližně 4500 tun ropy.

Indické pobřežní hlídky zůstávají i nadále v pohotovosti, přestože neexistuje žádný plán na odstranění a předpokládá se, že dopad na životní prostředí bude minimální.

"Doufáme, že se ropa na širém moři rozptýlí. Přesto celou situaci bedlivě monitorujeme," prohlásil šéf indické pobřežní stráže na Nikobarských ostrovech S.P. Sharma.

Loď plující pod vlajkou Singapuru převážela 250 000 tun ropy z přístavu Mina al Fahal v Ománu a Ras Tanura v Saudské Arábii do Japonska, kde měla ropu koupit čtvrtá největší ropná společnost Cosmo Oil.

Přestože loď pokračuje dál na východ, není zatím jasné, zda dopluje až do své cílové stanice. Předpokládá se, že bude třeba opravy v některém z přilehlých přístavů.

Mluvčí společnosti Mitsui však agentuře Reuters nesdělil žádné bližší informace.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy