Austrálie bojuje o život, pod vodou je z části i Brisbane

Austrálie bojuje o život, pod vodou je z části i Brisbane
Obrovská povodňová vlna navíc ochromila hlavní město australského státu Queensland. Tisíce lidí jsou evakuovány.
Jak napsal britský server BBC, centrum dvoumilionové queenslandské metropole Brisbane se změnilo v město duchů.
Dodávky elektřiny byly přerušeny...
...a lidem bylo nařízeno, aby ohrožené oblasti opustili.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
12. 1. 2011 17:00

Brisbane - Záplavy nevídaných rozměrů vyvolané mohutnými lijáky si v australském státě Queensland vyžádaly podle BBC nejméně 12 mrtvých a další desítky lidí úřady pohřešují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy