Austrálie bojuje o život, pod vodou je z části i Brisbane

Austrálie bojuje o život, pod vodou je z části i Brisbane
Obrovská povodňová vlna navíc ochromila hlavní město australského státu Queensland. Tisíce lidí jsou evakuovány.
Jak napsal britský server BBC, centrum dvoumilionové queenslandské metropole Brisbane se změnilo v město duchů.
Dodávky elektřiny byly přerušeny...
...a lidem bylo nařízeno, aby ohrožené oblasti opustili.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
12. 1. 2011 17:00

Brisbane - Záplavy nevídaných rozměrů vyvolané mohutnými lijáky si v australském státě Queensland vyžádaly podle BBC nejméně 12 mrtvých a další desítky lidí úřady pohřešují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy