Německu bude možná znovu vládnout velká koalice. Schulz se sejde s Merkelovou a prezidentem

ČTK ČTK
24. 11. 2017 15:06
Německo možná nakonec ustojí složitou politickou situaci i bez předčasných voleb. O těch se mluvilo jako o jedné z variant, která by vyřešila neúspěšná jednání o nové koalici. Jednání zkrachovala v noci na pondělí mezi CDU/CSU, svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými. Sociální demokraté ale dali v pátek najevo připravenost k rozhovorům, které by vedly k dalšímu pokračování velké koalice mezi SPD a křesťanskými demokraty kancléřky Angely Merkelové. "SPD si je velmi dobře vědoma své zodpovědnosti za Německo, ale zvláště za Evropu," uvedl šéf sociálních demokratů Martin Schulz. Poprvé se zástupci těchto stran společně sejdou příští týden u prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.
Předsedkyně CDU a šéf sociálních demokratů Martin Schulz.
Předsedkyně CDU a šéf sociálních demokratů Martin Schulz. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy