Německu bude možná znovu vládnout velká koalice. Schulz se sejde s Merkelovou a prezidentem

ČTK ČTK
24. 11. 2017 15:06
Německo možná nakonec ustojí složitou politickou situaci i bez předčasných voleb. O těch se mluvilo jako o jedné z variant, která by vyřešila neúspěšná jednání o nové koalici. Jednání zkrachovala v noci na pondělí mezi CDU/CSU, svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými. Sociální demokraté ale dali v pátek najevo připravenost k rozhovorům, které by vedly k dalšímu pokračování velké koalice mezi SPD a křesťanskými demokraty kancléřky Angely Merkelové. "SPD si je velmi dobře vědoma své zodpovědnosti za Německo, ale zvláště za Evropu," uvedl šéf sociálních demokratů Martin Schulz. Poprvé se zástupci těchto stran společně sejdou příští týden u prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.
Předsedkyně CDU a šéf sociálních demokratů Martin Schulz.
Předsedkyně CDU a šéf sociálních demokratů Martin Schulz. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy