FDP vylučuje nová jednání o koalici s Merkelovou. Šéf SPD Schulz věří, že se najde "dobré řešení"

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2017 23:33
Předseda německých svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner ve středu opakovaně vyloučil obnovení koaličních jednání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými. Německý prezident Frank-Walter Steinmeier mezitím pokračuje v jednáních s šéfy jednotlivých parlamentních stran poté, co v neděli jednání o vytvoření trojbarevné, takzvané "jamajské", koalice ztroskotala. Předseda dosud vládních sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz, kterého hlava státu přijme ve čtvrtek, dnes zdůraznil, že SPD si je vědoma své odpovědnosti. SPD, která v zářijových volbách do Spolkového sněmu znovu oslabila, přitom dosud oficiálně trvá na tom, že odejde do opozice.
Předseda SPD Martin Schulz
Předseda SPD Martin Schulz | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy