reklama
 
 

Vyjednávači EU a Británie dosáhli předběžné dohody o brexitu, potvrdila Mayová

Aktualizováno 13. 11. 2018 18:36
Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o podmínkách odchodu země z evropského bloku. Kabinet má o dokumentu jednat ve středu v 15:00 SEČ a "rozhodne o dalších krocích". Ministři budou mít text k dispozici ještě předtím, uvedl úřad premiérky Theresy Mayové v prohlášení.

Mluvčí týmu unijních vyjednávačů nechtěl technickou shodu nad textem dohody komentovat a odkázal na pravidelnou středeční tiskovou konferenci Evropské komise.

Britský bulvární deník The Sun uvedl, že britská premiérka Theresa Mayová, jejíž kabinet není v otázce brexitu jednotný, si ministry bude dnes večer předvolávat po jednom.

Zpravodaj irské televizní a rozhlasové stanice RTE uvedl, že vyjednávači dosáhli shody především ohledně hlavního sporného bodu, kterým je takzvaná pojistka pro řešení situace na irské hranici. Ta je součástí "rozvodové" dohody.

Na středu je také v Bruselu svoláno jednání velvyslanců 27 zemí EU. Původně měli debatovat o dnes prezentovaných představách komise souvisejících hlavně s přípravami na případný odchod Británie z EU bez dohody. Podle diplomatických zdrojů se ale program schůzky může měnit.

Video: Evropa by měla mít společnou armádu, vyzvala německá kancléřka Merkelová

Evropa by měla mít společnou armádu, vyzvala německá kancléřka Merkelová | Video: Reuters |  00:28

autor: ČTK | 13. 11. 2018 17:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama