Británie chce dohodu o brexitu do konce listopadu, irská hranice je stále nevyřešená

ČTK ČTK
6. 11. 2018 22:35
Klíčoví ministři britské vlády se prý shodli, že chtějí dohody s Evropskou unií o podmínkách odchodu Británie z EU dosáhnout do konce tohoto měsíce. S odvoláním na vysoce postavený zdroj v britském kabinetu o tom dnes informovala zpravodajská stanice BBC.
Foto: Reuters

Premiérka Theresa Mayová údajně 19. listopadu vystoupí s projevem, v němž bude hovořit o tom, že dohoda o odchodu z evropského bloku Británii znovu spojí. Nicméně mluvčí Mayové zprávu BBC, v níž představuje podrobný plán ohledně brexitu pro příští týdny, odmítl.

"Očekávali byste, že vláda bude mít plány pro každou situaci, tak tomu rozhodně není," uvedl premiérčin mluvčí.

Podle informací BBC Mayová 24. listopadu navštíví Severní Irsko. Právě otázka hranice mezi Irskem a Severním Irskem zůstává nadále mezi Londýnem a EU nedořešená.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy