Británie chce dohodu o brexitu do konce listopadu, irská hranice je stále nevyřešená

ČTK ČTK
6. 11. 2018 22:35
Klíčoví ministři britské vlády se prý shodli, že chtějí dohody s Evropskou unií o podmínkách odchodu Británie z EU dosáhnout do konce tohoto měsíce. S odvoláním na vysoce postavený zdroj v britském kabinetu o tom dnes informovala zpravodajská stanice BBC.
Foto: Reuters

Premiérka Theresa Mayová údajně 19. listopadu vystoupí s projevem, v němž bude hovořit o tom, že dohoda o odchodu z evropského bloku Británii znovu spojí. Nicméně mluvčí Mayové zprávu BBC, v níž představuje podrobný plán ohledně brexitu pro příští týdny, odmítl.

"Očekávali byste, že vláda bude mít plány pro každou situaci, tak tomu rozhodně není," uvedl premiérčin mluvčí.

Podle informací BBC Mayová 24. listopadu navštíví Severní Irsko. Právě otázka hranice mezi Irskem a Severním Irskem zůstává nadále mezi Londýnem a EU nedořešená.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy