Kazí ji snad jen prodlužující se rekonstrukce jednoho z turínských vlakových nádraží, rozkopané centrum města a skutečnost, že kvůli sportovištím rozesetým po celém regionu se pořádání olympijských her přece jen trochu prodražilo.
Olympiáda za miliardu
Podle informací italského olympijského výboru (TOROC) utratil Turín přes miliardu eur a vystavěl přitom pouze nový supermoderní stadion - hokejovou halu Palasport a bruslařskou halu Oval.
Prezident TOROCu Valentino Castellani přesto ukázal, že mu možnosti Turína nejsou neznámé. Od roku 1993 do roku 2001 starosta města zbytečně neplýtval penězi a snažil se o rekonstrukci již existujících stadionů.
Té největší se dočkal olympijský stadion, na kterém se uskutečnilo slavnostní zahájení i ukončení her.
Nejdříve stadion Benita Mussolliniho vystavěný ve 30. letech minulého století sloužil a nadále sloužit bude jako domovský stadion fotbalového FC Turín.
Dohady o tom, jestli se sem po dobu rekonstrukce vlastního stadionu delle Alpi přesune i turínský velkoklub Juventus, vzaly kvůli korupčním skandálům zatím za své.
Jistotou přesto zůstává, že na olympijském stadionu se již od září budou opět střetávat fotbaloví tifosi.
Na pořádání her jsme vydělali
Nejvíce si však konání olympijských her pochvalují obyvatelé kdysi šedivého a průmyslového turínského předměstí Lingotto. Právě tady byla ubytována většina olympijských sportovců a na zdejších sportovištích se bojovalo o kovy nejcennější.
"Na pořádání her jsme určitě vydělali. Teda alespoň my zde v Lingottu. Průmyslová oblast a veletržní haly se zrekonstruovaly, otevřelo se obchodní centrum a hned to tu vypadá lépe," říká zdejší rodačka Patrizia.
Na rozloze celých sto tisíc metrů čtverečních se kromě olympijského sportovního centra rozkládá i olympijská vesnička, která během únorových klání hostila na 2500 sportovců z celého světa.
O jejím využítí měla turínská radnice jasno již v okamžiku zahájení výstavby.
V následujících týdnech a měsících by se totiž zdejší byty měly stát domovem pro sociálně slabší obyvatele Turína.
Pravda však je, že most pro pěší a olympijský oblouk, který spojuje lingottské veletržní centrum s olympijskou vesnicí, je dočasně mimo provoz a čeká ho rekonstrukce. Trochu brzo, chtělo by se říct.
Průmyslová a veletržní čtvrť novým centrem
A co můžete najít ve sportovním a veletržním areálu?
Nachází se zde nově vybudovaný bruslařský Oval, kde se začátkem června konala další olympiáda, tentokrát v šachách.
V těsné blízkosti stojí sídlo snad nejznámější turínské továrny, automobilky Fiat, a ještě blíže k centru turínská vysoká škola technická, těsně napojená na obchodní centrum Galerie8.
Směrem k řece byl zrekonstruován krasobruslařský ovál Palavela a tréninkové hřiště Palaghiaccio, v jehož útrobách by se v budoucnosti měly pořádat kulturní a sportovní akce.
Upravena a pro hokejové zápasy připravena byla i historická budova Torino Esposizioni, která byla v minulosti svědkem řady významných veletržních akcí.
Kromě nich sem však můžete zajít i na představení turínského Nového divadla nebo zamířit před filmové plátno do jednoho z kinosálů.
Přestože únorový ruch kolem olympijských stadionů utichl, olympijské stánky mechem zarůstat nezačaly. Alespoň zatím.