Východ USA se chystá na silné sněhové bouře

ČTK ČTK
14. 12. 2013 20:30
Letecké společnosti už kvůli počasí hlásí zpoždění na řadě linek
USA už zažily kalamitu před několika dny.
USA už zažily kalamitu před několika dny. | Foto: Reuters

New York - Středozápad a východ Spojených států se intenzivně chystá na příchod dalšího rozsáhlého systému sněhových bouří ze severu.

Velká letiště od Chicaga po Washington už zrušila stovky letů a v oblasti od státu Missouri ve středu po Maine na severovýchodě se čeká silné sněžení, které by mohlo přinést až přes 30 centimetrů sněhové pokrývky. Agenturám to v sobotu řekli američtí meteorologové.

Obří pásmo sněhových bouří se podle americké meteorologické služby (NWS) rozprostírá do šíře přes 2500 kilometrů a z oblasti Velkých jezer míří rychle jihovýchodním směrem. Nejsilnější sněžení se čeká v Pensylvánii, státu New York a ve státech na severovýchodě, zejména v Maine.

Letecké společnosti už kvůli počasí hlásí zpoždění na řadě linek. Letiště od Chicaga po Washington zrušila kolem 940 letů, uvedla agentura AP.

Sněhové bouře zasáhnou více než 110 milionů lidí na Středozápadě a podél východního pobřeží, řekl Alex Sosnowski z meteorologické firmy AccuWeather. "Sníh spadne na každé velké město a venkovskou oblast od St. Louis po Boston, včetně Chicaga, Detroitu, Cincinnati, Clevelandu, Pittsburghu, Filadelfie a New Yorku," dodal.

Východ Spojených států zasáhla už na počátku týdne sněhová kalamita, která způsobila na zledovatělých silnicích dopravní chaos a kvůli které musely být uzavřeny školy, úřady i letiště.

Především následkem nehod zaviněných nepřízní počasí zahynulo přes deset lidí. Podle serveru Flightaware.com muselo být na letištích v New Yorku, Filadelfii, New Jersey a Newarku zrušeno zhruba 1600 letů. Bouřkový systém po sobě zanechal kolem 15 centimetrů sněhu.

 

Právě se děje

Další zprávy