Obrazem: Výbuch plynu v Prešově vyhnal z domovů 220 lidí. Dům zřejmě půjde k zemi

Páteční výbuch ve východoslovenském Prešově.
V domě bylo podle města evidovaných 96 lidí, ale skutečný stav je obtížné zjistit.
Jak po podvečerním jednání krizového štábu uvedl mluvčí Prešova Vladimír Tomek, město stále čeká na vypracování odborných posudků. Teprve na jejich základě se rozhodne, co dál s poškozeným bytovým domem provede.
Příčina výbuchu není známá, ale podle informací od obyvatel byl před samotnou detonací cítit v okolí domu plyn. Hasiči mají podezření, že výbuch souvisel s rekonstrukcí plynového potrubí.
Z něho nejspíš unikal plyn, který se nahromadil v nejvyšších patrech domu.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 7. 12. 2019 20:45
Páteční exploze panelového domu v Prešově na východě Slovenska má už osm obětí, hasiči a policisté ale stále pátrají po těle jedné z nich. Podle slovenských statiků bude dům poškozený výbuchem plynu a požárem pravděpodobně nutné zbourat. Osud více než 100 obyvatel paneláku zůstává nejasný.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy