Obrazem: Výbuch plynu v Prešově vyhnal z domovů 220 lidí. Dům zřejmě půjde k zemi

Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 7. 12. 2019 20:45
Páteční exploze panelového domu v Prešově na východě Slovenska má už osm obětí, hasiči a policisté ale stále pátrají po těle jedné z nich. Podle slovenských statiků bude dům poškozený výbuchem plynu a požárem pravděpodobně nutné zbourat. Osud více než 100 obyvatel paneláku zůstává nejasný.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy