Vesnici v kazašské stepi svírá noční děs. Zahalená postava nutí řidiče k úprku

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 11. 2020 19:30
Mrazení v zádech zažívají obyvatelé kazašského okresu Karatobin na západě této středoasijské země. Místní tvrdí, že v noci potkávají u cest děsivou postavu v bílém. Došlo to tak daleko, že guvernér celé provincie poslal na místo policii.
Řidič auta náhle spatřil ve tmě záhadnou postavu. Když se začalo otáčet, obrátil vůz a ujížděl pryč. | Video: Aktuálně.cz

Zpravodajský web Tengrinews.kz dodal svědectví vesničanů z obce Khankol, kteří tvrdí, že v blízkosti jejich osady se objevuje duch ženy se světlými vlasy. "Lidé jsou velmi vyděšení, dokonce i muži pláčou strachy," tvrdili webu vesničané. Ti také na sociálních sítích zveřejnili záběry, které mají jejich slova potvrdit.

"(Duch) přišel k nákladnímu vozu a muž téměř havaroval. Pak dívka zmizela. Řidič přišel do vesnice, ale místní obyvatelé říkají, že ducha neviděli. Lidé začali číst Korán," uvádí jeden příspěvek na sociálních sítích. Vypráví se příběhy o tom, že duch zaklepal na okna automobilu nebo se dokonce objevil ve vozidlech a pokoušel se přinutit řidiče, aby sjeli ze silnice.

"Je to nepochybně nespolehlivá informace nebo někdo žertuje," řekl guvernér provincie Gali Iskaljev místním novinám Nadežda. Policii ale nařídil, aby to zkontrolovala.

Web Tengrinews napsal, že policie má nyní za úkol pokusit se zjistit, zda se jedná o žert, výsledek hromadné halucinace "a jen pro každý případ, kolik měsíčního svitu ozařuje obyvatele v okrese Karatobin".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy