Vesnici v kazašské stepi svírá noční děs. Zahalená postava nutí řidiče k úprku

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 11. 2020 19:30
Mrazení v zádech zažívají obyvatelé kazašského okresu Karatobin na západě této středoasijské země. Místní tvrdí, že v noci potkávají u cest děsivou postavu v bílém. Došlo to tak daleko, že guvernér celé provincie poslal na místo policii.
Řidič auta náhle spatřil ve tmě záhadnou postavu. Když se začalo otáčet, obrátil vůz a ujížděl pryč. | Video: Aktuálně.cz

Zpravodajský web Tengrinews.kz dodal svědectví vesničanů z obce Khankol, kteří tvrdí, že v blízkosti jejich osady se objevuje duch ženy se světlými vlasy. "Lidé jsou velmi vyděšení, dokonce i muži pláčou strachy," tvrdili webu vesničané. Ti také na sociálních sítích zveřejnili záběry, které mají jejich slova potvrdit.

"(Duch) přišel k nákladnímu vozu a muž téměř havaroval. Pak dívka zmizela. Řidič přišel do vesnice, ale místní obyvatelé říkají, že ducha neviděli. Lidé začali číst Korán," uvádí jeden příspěvek na sociálních sítích. Vypráví se příběhy o tom, že duch zaklepal na okna automobilu nebo se dokonce objevil ve vozidlech a pokoušel se přinutit řidiče, aby sjeli ze silnice.

"Je to nepochybně nespolehlivá informace nebo někdo žertuje," řekl guvernér provincie Gali Iskaljev místním novinám Nadežda. Policii ale nařídil, aby to zkontrolovala.

Web Tengrinews napsal, že policie má nyní za úkol pokusit se zjistit, zda se jedná o žert, výsledek hromadné halucinace "a jen pro každý případ, kolik měsíčního svitu ozařuje obyvatele v okrese Karatobin".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy