reklama
 
 

Velkolepé vítání nového roku v New Yorku. Přes milion lidí slavilo na newyorském Times Square

1. 1. 2016 8:00
Přes milion lidí oslavilo v noci na pátek příchod nového roku na newyorském náměstí Times Square. Oslavy po nedávných teroristických útocích v Paříži a Kalifornii se konaly za bezprecedentních bezpečnostních opatření. Rok 2016 přivítali i lidé v dalších velkoměstech amerického kontinentu. V centru Mexika slavilo nový rok přes 70 000 lidí.

New York - Více než milion lidí oslavilo v noci na pátek příchod nového roku na newyorském náměstí Times Square. Oslavy se odehrály bez komplikací za bezprecedentních bezpečnostních opatření, napsala agentura Reuters.

Nejrozsáhlejší novoroční oslavy v největším městě Spojených států byly provázeny tradičním spuštěním křišťálové koule o půlnoci a také ohňostroji.

Oslavy se konaly nedlouho po teroristických útocích v Paříži a Kalifornii a policie proto přijala mimořádná bezpečnostní opatření. Navzdory těm, nebo možná právě díky nim, událost přenášená televizí proběhla bez jakýchkoli zádrhelů a v převážně slavnostní atmosféře, poznamenala agentura Reuters.

Rok 2016 přivítali i lidé v dalších velkoměstech amerického kontinentu. V centru Mexika přes 70 000 lidí slavilo nový rok v doprovodu hudby populární folklorní kapely Los Tigres del Norte.

Fotograf Jan Šibík natáčel na svůj mobil v centru Prahy silvestrovské oslavy. | Video: Jan Šibík

autor: ČTK | 1. 1. 2016 8:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama