Obrazem: Čas petard a ohňostrojů. Oslavy příchodu roku 2016 obíhají zeměkouli

Obrazem: Čas petard a ohňostrojů. Oslavy příchodu roku 2016 obíhají zeměkouli
Nový rok v Londýně.
Pařížská třída Champs-Élysées.
Rachejtle nad Bruselem.
Oslavy v Moskvě.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
Aktualizováno 1. 1. 2016 10:40
Nový rok tradičně vítají miliony lidí po celém světě. Jako první tak učinili obyvatelé Samoy a Vánočního ostrova v Tichomoří, díky časovému posunu se tak stalo v 11:00 SEČ. Nejdéle si naopak na novoroční přípitek počkají lidé na souostroví Americká Samoa, kde rok 2016 nastane až v pátek ve 12:00 SEČ.Podívejte se na oslavy v různých světových metropolích a místech.

Nový rok tradičně vítají miliony lidí po celém světě. Jako první tak učinili obyvatelé Samoy a Vánočního ostrova v Tichomoří, díky časovému posunu se tak stalo v jedenáct hodin dopoledne středoevropského času. Nejdéle si naopak na novoroční přípitek počkají lidé na souostroví Americká Samoa, kde rok 2016 nastane až v pátek v poledne středoevropského času. Podívejte se na oslavy v různých světových metropolích a místech.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy