Všichni pozůstalí přišli v bílém. Švýcaři pohřbili manžele, jejichž těla vydal po 75 letech ledovec

ČTK ČTK
22. 7. 2017 16:43
Dvojice manželů, kterou minulý týden ve švýcarských Alpách našel po 75 letech od jejich zmizení řidič rolby, byla v pátek pohřbena. Hosté na smuteční obřad dorazili v bílém na znamení naděje, kterou prý při hledání svých blízkých nikdy neztratili. Manželé Dumoulinovi vyrazili v srpnu roku 1942 do hor, aby se postarali o své krávy na horské louce, z výpravy se ale již nikdy nevrátili. Jejich pozůstatky se po desítkách let objevily díky ustupujícímu ledovci.
Pozůstatky těl manželů Dmoulinových.
Pozůstatky těl manželů Dmoulinových. | Foto: ČTK

Bern - Po 75 letech se v pátek dočkali pohřbu manželé, kteří záhadně zmizeli ve švýcarských Alpách. Jejich těla se objevila minulý týden díky ustupujícímu ledovci.

Pohřbu Marcelina a Francine Dumoulinových se v kostele v městečku Savièse v kantonu Wallis zúčastnili jejich dvě žijící dcery a několik vnoučat i pravnoučat. Informoval o tom list Le Matin.

Smuteční hosté na pohřeb dorazili v bílém na znamení naděje, kterou prý při hledání svých blízkých nikdy neztratili.

"Je to nejhezčí den mého života," uvedla jedna z dcer Dumoulinových.

Kněz Jean Varone během zádušní mše upozornil, že právě v kostele v Savièse se Marcelin a Francine zúčastnili poslední bohoslužby před svým zmizením.

Šli podojit krávy, už se nikdy nevrátili

Dumoulinovi, rodiče sedmi dětí, vyrazili 15. srpna 1942 do hor, aby nakrmili a podojili své krávy, které se pásly na horské louce nad městem Chandolin v kantonu Wallis. Z výpravy se ale již nikdy nevrátili a navzdory měsícům pátrání se po nich nepodařilo nalézt žádnou stopu.

Až minulý týden těla manželů Dumoulinových našel náhodou řidič rolby ve výšce 2615 metrů nad mořem nedaleko lyžařského vleku střediska Les Diablerets, nad kterým se nachází ledovec Tsanfleuron. Identitu těl následně potvrdily testy DNA.

Manželé zřejmě v roce 1942 spadli během bouře do skalní rozsedliny a jejich těla následně přikryl ledovec, který je vydal až nyní.

Čtyřicetiletý Marcelin Dumoulin byl ševcem, jeho o tři roky mladší žena Francine učitelkou. Jejich dcera, nyní 79letá Marceline Udryová-Dumoulinová, tento týden listu Le Matin řekla, že matka šla s otcem do hor vůbec poprvé.

"Předtím byla vždy těhotná a nemohla na ledovec vylézt," uvedla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy