Otec držel tři roky osmiletého chlapce zavřeného v malém bytě. Policie ve Francii ho nyní osvobodila

ČTK ČTK
10. 10. 2015 14:43
Policie osvobodila osmiletého chlapce, kterého držel jeho otec tři roky v bytě v alsaském městě Mulhouse. Sedmatřicetiletý otec odjel se synem v roce 2012, když se rozpadlo jeho manželství s chlapcovou matkou. Muž nikomu neřekl, že se stěhuje, takže po něm policie už několik let pátrala. Dítě celou dobu nesmělo opustit byt, nechodilo do školy ani k lékaři, což se neblaze podepsalo na jeho mentálním i fyzickém vývoji. Muž bude obviněn z únosu a omezování osobní svobody, u soudu mu hrozí až 30 let vězení.
Francouzská policie, ilustrační foto
Francouzská policie, ilustrační foto | Foto: Reuters

Mulhouse (Francie) - Francouzská policie osvobodila osmiletého chlapce, kterého otec držel tři roky zavřeného v bytě v alsaském městě Mulhouse.

Podle prokurátora dítě byt nesmělo opustit, nechodilo do školy ani k lékaři, což se neblaze podepsalo na jeho mentálním i fyzickém vývoji. Informovala o tom agentura DPA.

Rodiče chlapce se před lety rozešli a nyní sedmatřicetiletý otec se synem v roce 2012 odjel z jihofrancouzského Nice a nedal o sobě vědět. Policie po něm od té doby pátrala. Nyní bude obviněn z únosu a omezování osobní svobody, u soudu mu hrozí až 30 let vězení.

Podle francouzských médií byl otec chlapce zatčen ve čtvrtek. Prokurátor Dominique Alzeari řekl, že dítě držel ve velmi stísněných podmínkách v malém a špinavém bytě. Chlapec prý směl mluvit jen velmi tiše, aby podezřelou přítomnost dítěte nezaznamenali sousedé. Muž se ale podle všeho k chlapci nechoval násilně.

 

Právě se děje

Další zprávy