Válka o dědictví L'Oreal, dcera žene matku před soud

hp
2. 12. 2009 21:01
Podle dědičky L´Oreal není její matka psychicky v pořádku

Paříž - Dědička kosmetické společnosti L´Oreal Francoise Bettencourt-Meyerová se obává o své dědictví. Má strach, aby jí matka nerozházela veškeré peníze, které má po její smrti dostat.

Požádala proto, aby sedmaosmdesátiletá matka dědičky Liliane Bettencourtová byla umístěna pod soudní dohled, který by zastavil její rozhazování peněz.

Bettencourt-Meyerová se rozhodla k takovým krokům poté, co její matka věnovala svému příteli jednu miliardu eur. Podle své dcery už stará žena není psychicky v pořádku. Soud byl zahájen v Paříži.

Paní Bettencourtová odmítá tvrzení, že byla oklamána podvodníkem. Trvá na tom, že byla naprosto při smyslech, když několik let svého přítele, dvaašedesátiletého fotografa Francois-Marie Baniera obdarovávala nákladnými pozornostmi a penězi.

Právník dědičky se nechal slyšet, že se dcera pouze snaží chránit svou matku před vykořisťováním "ze strany bezohledných lidí". To ovšem právník Bettencourtové odmítá. Podle něj se dcera zkrátka snaží převzít nad matčiným majetkem kontrolu.

Foto: sxc.hu

Jmění Bettencourtové se odhaduje na třináct miliard eur, a to především díky třicetiprocentnímu podílu v celosvětově rozšířené kosmetické společnosti L´Oreal.

Dcera Bettencourtové už podala návrh na trestné stíhání fotografa Baniera, kterého obvinila, že vymohl na její nemocné matce obrovskou sumu peněz. Soudní řízení kvůli tomuto obvinění má začít příští týden.

"Proti tomu vykořisťovateli jsme už učinili kroky. Teď se zaměřujeme hlavně na ochranu matky mé klientky. Chceme ukázat, že není ničím jiným než obětí," prohlásil pro BBC právník Bettencourt-Meyerové Olivier Metzner.

Fotograf Banier odmítl cokoli komentovat. Bettencourtová ovšem už před rokem v jednom z rozhovorů prohlásila, že zásadně odmítá, že by se její dlouholetý přítel snažil nějak z jejich vztahu profitovat.

"Moje dcera si musí uvědomit, že jsem svobodná žena," prohlásila tehdy.

 

Právě se děje

Další zprávy