Sarkozyovi v seriálu Simpsonovi se stali webovým hitem

Zahraničí Zahraničí
25. 11. 2009 5:40
Jednou to muselo přijít. První manželský pár Francie parodován v oblíbeném seriálu

Washington/Paříž - Jednou to muselo přijít. Byla jen otázka času, kdy si oblíbený americký seriál Simpsonovi vezme na paškál  i první francouzský manželský pár. Simpsonovi parodovali už i amerického prezidenta Billa Clintona, Billa Gatese, Rolling Stones a další.

Sarkozyovi se objevili v díle nazváném "The Devil Wears Nada" a jak to tvůrci Simpsonových umí, nikoho - prezidenta ani paní prezidentovou - nešetří. Carla Bruniová je svůdná žena, permanentně buď s cigaretou či sklenkou vína v ruce a těžkým francouzským přízvukem, zatímco její choť si rád pochutnává na zrajících sýrech.

Animovaný francouzský prezident a jeho žena se po televizní obrazovce procházeli ve Spojených státech už 15. listopadu. V Evropě se však objevily pirátské kopie tohoto dílu až nyní a na francouzském internetu se epizoda stala hitem, který zhlédly za posledních pár dní desítky tisíc lidí.

Homer se společně se svým kamarádem Carlem Carlsonem vydává na výlet do Paříže. Tam se na nóbl večírku setkají s okouzlující Bruniovou ve fialových šatech. Ta se ihned vrhne do Carlovy náruče a se slovy "Hned teď se se mnou pojď milovat" ho začne svádět.

Prezidentský pár se k dílu zatím nijak nevyjádřil. Ale jak vtipně napsal jeden francouzský blogger, nejspíše už vymýšlí zákon "Jak neurážet prezidentský pár v televizních seriálech".

V České republice se bude tento díl vysílat pravděpodobně příští rok.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy