Čičerina se zařadila mezi ženy, které stojí na špičce prokremelské propagandistické pyramidy, například televizní moderátorku Olgu Skabajevovou, šéfku stanice RT Margaretu Simonjanovou nebo mluvčí ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou.
Čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka v televizi a na internetu podporuje prezidenta Vladimira Putina a jeho rozhodnutí napadnout Ukrajinu. Jedním z jejích sloganů je například tento: "Nastalo období naší svobody, o kterém jsme dlouho snili. Nastalo také období, kdy si každý musíme vybrat, kým chceme být. Nesmrtelnými hrdiny, nebo neslavnými zrádci."
Naposledy letos 4. ledna zveřejnila video s výzvou ukrajinským vojákům, aby se vzdali. "Dlouho jsme trpěli, že na Donbase stříleli naše babičky v zahradách a elektrikáře na sloupech elektrického vedení (…) Vaše hříchy vymrznou v našich gulazích. Vrátíte se očištění do našeho ruského světa," vzkázala Ukrajincům.
Čičerina loni osobně přijela do okupované Záporožské oblasti, kde koncertovala ve městě Enerhodar, blízko nějž stojí velká Záporožská jaderná elektrárna. Z budovy radnice strhla ukrajinskou vlajku a prohlásila, že nebude koncertovat pod vlajkou země, jejíž vojáci se dopouštějí válečných zločinů a která ji pronásleduje.
Chvála Putina
Zpěvačka se narodila v roce 1978 v Jekatěrinburgu (tehdy se město jmenovalo Sverdlovsk). První kapelu založila v roce 1997 a o tři roky později vyšlo její první album. Ruská média o ní hovořila a psala jako o představitelce takzvaného uralského rocku.
Ačkoliv Čičerina byla známá, její alba se dobře prodávala a objevovala se v televizi, k politice se moc nevyjadřovala. Zlom přišel v roce 2014, kdy začala válka na Donbase. Hudebnice začala veřejně podporovat ruské vojáky a proruské separatisty, kteří válčili proti ukrajinské armádě. O rok později dostala za "zásluhy" pas samozvané Luhanské lidové republiky. Té věnovala svojí píseň Můj Stalingrad.
Pěla také chválu na prezidenta Vladimira Putina a v roce 2016 odehrála a odzpívala koncert v Sýrii na ruské vojenské základně Hmímím. Jejími diváky a posluchači tam byli ruští vojáci, kteří v zemi krvavě pomáhali držet u moci režim prezidenta Bašára Asada.
Ukrajinofobka a rašistka
Když Rusko v roce 2018 pořádalo mistrovství světa ve fotbale, Julia Čičerina chtěla vystoupit ve fanouškovské zóně v Rostově na Donu, nedaleko ukrajinských hranic. Měla zazpívat píseň Na frontové linii a ona i hudebníci její kapely chtěli být oblečeni ve vojenských uniformách. Mezinárodní federace FIFA ale požádala pořadatele, aby od koncertu Čičeriny upustili. Když nemohla vystoupit, označila FIFA za "banderovskou" organizaci.
Певица Юлия Чичерина устанавливает табличку «Россия навсегда» на въезде в оккупированный Мелитополь pic.twitter.com/NQGZRwg3vz
— Холод (@holodmedia) May 28, 2022
Později navštívila také ukrajinské město Melitopol a před kamerami a fotoaparáty novinářů tam přibila ceduli s nápisem Melitopol je navždy Rusko. "Jezdím do válečné zóny, abych podpořila bojového ducha našich vojáků," řekla v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti.
Ukrajinská internetová encyklopedie Wikipedia Julii Čičerinu charakterizuje jako "ruskou zpěvačku, hudebnici, ukrajinofobku a rašistku." Rašisté je ukrajinský název pro Rusy, kteří se podílejí na invazi nebo ji podporují. Jde o složeninu slov Rusko a fašisté.