Proč je vám líto dětí? Putinova propagandistka se obula do "fňukajících" Rusů

Video Video
24. 5. 2022 12:29
Šéfová prokremelských médií Russia Today a Sputnik naznačila, že by režim Vladimira Putina mohl masivně použít jaderné zbraně. „Buď vyhrajeme, nebo to skončí špatně pro celé lidstvo, jiná cesta není,“ tvrdila Margarita Simonjanová v diskusním pořadu ve státní televizi Rossija 1, který se věnoval válce Ruska se Západem podporovanou Ukrajinou.
„Buď vyhrajeme, nebo to skončí špatně pro lidstvo,“ hrozí Putinova propagandistka. | Video: Aktuálně.cz/Youtube/Rossija 1

"Všichni věří, že prohrajeme a Západ zvítězí. Nechápou, že je to nemožné. Je to prostě nemožné, nikdy se to nestane," řekla Simonjanová. Před dvěma týdny šéf Roskosmosu a věrný Putinův spojenec Dmitrij Rogozin vyhrožoval, že Rusko bude mít brzy desítky zcela nových raket schopných "proměnit všechny nepřátele v jaderný kráter".

"Když se lidé ptají, jak dlouho to bude trvat, pokud jde o naše odcizení, konfrontaci se Západem, vidím jen jednu cestu: "Lidé, je to navždy. Zvykejte si na tento nový život," vzkázala Simonjanová spoluobčanům.

Vrchní kremelská propagandistka, která sama studovala v USA, také ruským divákům vzkázala, že by se měli radovat z toho, že jejich děti nikdy nebudou studovat na Západě. "Nemohu vystát to fňukání ohledně lítostí nad dětmi," rozčilovala se Simonjanová.

"Bez ohledu na to, co se stane nebo jak se budeme chovat, naše konfrontace s nimi (Západem) bude trvat do konce našich životů," dodala Simonjanová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 5 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy