Při explozi v ruském Rostově na Donu utrpěl zranění jeden člověk, výbušnina explodovala poblíž školy

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 6. 4. 2017 9:24
Ve čtvrtek ráno vybuchla neznámá výbušnina v Rostově na Donu na jihu Ruska. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na policejní zdroje. "Zraněn byl podle předběžných informací muž, kterému exploze odtrhla prsty na ruce," uvedla agentura TASS. Muž, údajně bezdomovec, "zdvihl na ulici podezřelý předmět, který explodoval, což mu odtrhlo prsty a způsobilo zranění v břišní krajině", napsala agentura RIA Novosti. Podle policie má výbuch na svědomí improvizovaná nálož, zamaskovaná jako balíček a ležící na ulici u jedné z rostovských škol. Uvnitř balíčku se nacházela svítilna, jejíž zapnutí odpálilo nálož. Na místě činu pracují kriminalisté.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy