Média ho označila za teroristu z Petrohradu, teď přišel o práci. Nemůžu už ani do letadla, zlobí se

ČTK ČTK
5. 4. 2017 18:44
Ruskému občanovi Iljasi Nikitinovi média omylem připsala pondělní teroristický útok Petrohradu. Muž se sám na policii přihlásil, aby vysvětlil, že se jedná o nedopatření, od té doby ho však provází zájem médií a nevraživost ostatních. Už v úterý nebyl vpuštěn do letadla, protože ostatní cestující měli strach a odmítali uvěřit, že útok nespáchal. Ve středu byl kvůli tomuto omylu také propuštěn ze zaměstnání. Pracoval jako řidič nákladního vozu, zaměstnavatel ho prý propustil na základě požadavku místních vyšetřovatelů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Moskva - Rus Iljas Nikitin ve středu přišel o práci kvůli pondělnímu teroristickému útoku spáchaném v Petrohradě, i když s ním neměl nic společného. Kromě toho, že se jeho fotografie objevila v pondělí ve sdělovacích prostředcích jako první podoba domnělého útočníka. O jeho problémech informoval server Islam News.

Nikitin se hned v pondělí dostavil na policejní stanici, aby vysvětlil omyl. Následujícího dne se nedostal do letadla, když chtěl odletět z Moskvy do Orenburgu. I když prošel letištní kontrolou, společnost Rossija ho nepustila na palubu kvůli protestu vystrašených cestujících, kteří odmítli uvěřit tomu, že připisování útoku Nikitinovi byl omyl.

Nikitin vyrostl v Povolží v Baškortostánu, absolvoval vojenskou akademii a sloužil v ruské armádě v Čečensku. Nyní je rezervistou v hodnosti kapitána a pracoval jako řidič nákladního vozu.

Server Islam News napsal, že mu ve středu jeho zaměstnavatel z Nižněvartovsku řekl, že ho na základě požadavku místních vyšetřovatelů propouští.

"Zprávy, v nichž jsem označován za teroristu, pronásledují mne, mou rodinu i přátele. Nemohu teď kvůli tomu ani do letadla. Prosím vás, přestaňte mě pronásledovat, nechte mne v klidu," sdělil Nikitin serveru Islam News.

Při pondělím útoku spáchaném v petrohradském metru zemřelo 14 lidí a kolem 50 osob bylo zraněno. Útočník byl identifikován jako etnický Uzbek Akbaržon Džalilov, který se narodil v Kyrgyzstánu a od 16 let měl ruské občanství. Motiv jeho činu zatím není jasný, zatčeno bylo sedm lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy