V Pákistánu opět útočil sebevražedný atentátník

V Pákistánu opět útočil sebevražedný atentátník
Pákistán. Ilustrační foto
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
9. 7. 2010 15:08

Islámábád - Desítky mrtvých a další desítky zraněných si vyžádal sebevražedný útok na severozápadě Pákistánu. Jde o jeden z nejkrvavějších atentátů za letošní rok. Spáchán byl v horské oblasti Muhmand, která je součástí neklidného pásu podél hranice s Afghánistánem. Velkou část obětí tvoří uprchlíci, kteří před místním úřadem čekali na humanitární pomoc. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti. Útočník na motocyklu odpálil nálož uprostřed davu před sídlem jednoho z místních zastupitelů. Velký výbuch poškodil několik automobilů a okolních obchodů. Zasáhl také nedalekou věznici, z níž uteklo několik vězňů, kteří si odpykávali tresty za lehčí zločiny.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy