V Pákistánu opět útočil sebevražedný atentátník

V Pákistánu opět útočil sebevražedný atentátník
Pákistán. Ilustrační foto
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
9. 7. 2010 15:08

Islámábád - Desítky mrtvých a další desítky zraněných si vyžádal sebevražedný útok na severozápadě Pákistánu. Jde o jeden z nejkrvavějších atentátů za letošní rok. Spáchán byl v horské oblasti Muhmand, která je součástí neklidného pásu podél hranice s Afghánistánem. Velkou část obětí tvoří uprchlíci, kteří před místním úřadem čekali na humanitární pomoc. Mezi mrtvými jsou i ženy a děti. Útočník na motocyklu odpálil nálož uprostřed davu před sídlem jednoho z místních zastupitelů. Velký výbuch poškodil několik automobilů a okolních obchodů. Zasáhl také nedalekou věznici, z níž uteklo několik vězňů, kteří si odpykávali tresty za lehčí zločiny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy