Žháři v Německu zapálili další ubytovnu pro běžence

ČTK ČTK
16. 7. 2015 11:40
K incidentu došlo v Bavorsku. Škody dosahují až 150 000 eur (přes čtyři miliony korun).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Berlín - Neznámí žháři v Německu zapálili další budovu, která byla připravená pro běžence. V noci na čtvrtek zaútočili na zatím ještě prázdný komplex v bavorském Reichertshofenu, napsala agentura DPA.

"Zatím nemůžeme vyloučit, že motiv je xenofobní," uvedl policejní mluvčí Hans-Peter Kammerer.

V minulosti se v městečku konalo několik demonstrací proti chystanému ubytování běženců.

V Reichertshofenu vzniká ubytovna z někdejšího hostince, zprovozněna by měla být v září. Žháři založili oheň u dvou vstupů, plameny se následně rozšířily do sálu, který zcela zničily.

Škoda je odhadována na nejméně 150 000 euro (přes čtyři miliony korun).

V posledních měsících bylo zaznamenáno několik žhářských útoků na budoucí ubytovny pro uprchlíky v několika spolkových zemích.

Nově policie vyšetřuje také případ střelby na ubytovnu v saském Böhlenu nedaleko Lipska, která již hostí asi 160 uprchlíků. Neznámí útočníci na ni stříleli o víkendu, dvě noci po sobě. Při střelbě nebyl nikdo zraněn, poničeno bylo několik fasádních obkladů.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicky nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy