V Německu hořel domov důchodců. Při požáru se zranilo 12 lidí, dva těžce popálení bojují o život

ČTK ČTK
10. 9. 2016 9:12
V domově důchodců na severozápadě Německa v sobotu vypukl požár, při němž bylo zraněno 12 lidí. Dvě osoby jsou v ohrožení života. Informovala o tom agentura DPA. Příčina požáru je zatím nejasná. Oheň vypukl v domě pro seniory v obci Bakum v Dolním Sasku ráno. Podle policie začalo hořet v pokoji ve druhém patře. Na místo zasahovalo na 120 hasičů a záchranářů. Obě osoby z pokoje, v němž začalo hořet, utrpěly těžké popáleniny a v nemocnici bojují o život. Dalších deset lidí se nadýchalo kouře nebo utrpělo šok.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy