V Mexiku přišel o život člen štábu seriálu Narcos. Zastřelili ho, když hledal nové natáčecí lokality

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
17. 9. 2017 16:10
Populární seriál Narcos, který vypráví o latinskoamerických drogových klanech, přišel o jednoho z členů štábu. Sedmatřicetiletý Carlos Muňoz byl zastřelen nedaleko mexické metropole, když vyhledával vhodné lokality pro natáčení seriálu. Mexické úřady k vraždě neuvedly žádné další podrobnosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Mexiko - Nedaleko mexické metropole byl zastřelen spolupracovník štábu ze seriálu Narcos Carlos Muňoz. V neděli o tom informoval deník El País.

Muňoz, který pracoval pro americkou internetovou filmotéku Netflix, zemřel ve chvíli, kdy fotografoval vhodné lokality pro exteriéry seriálu Narcos. Ten líčí osudy někdejšího krále drogového podsvětí Pabla Escobara.

Zastřelen byl v pondělí na předměstí města Temascalapa nedaleko hlavního města Mexiko. Tento region je znám vysokou zločinností, kterou mají většinou na svědomí organizované skupiny. 

Podle britského deníku The Telegraph byl Muňoz nalezen mrtvý ve svém autě. 

Mexické úřady ke zločinu zatím neuvedly žádné podrobnosti. 

"Informace ohledně jeho úmrtí zatím neznáme. Úřady pokračují ve vyšetřování jeho smrti," sdělila ve svém prohlášení společnost Netflix. 

Sedmatřicetiletý Carlos Muňoz byl podle deníku El País zkušeným spolupracovníkem amerických filmových společností a znalcem poměrů v Mexiku, kde v řadě regionů působí mocné drogové gangy.

Muňoz vyhledával natáčecí lokality více než deset let. Podílel se například na vzniku dosud poslední bondovky Spectre, akční série Rychle a zběsile či filmu Sicario: Nájemný vrah, který pojednává o převozu drogového bosse z mexické věznice do USA.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy