V Mauretánii zastřelili čtyři turisty z Francie

Reuters, Red Zah
24. 12. 2007 17:17
Pět dalších lidí utrpělo při útoku ozbrojenců zranění

Dubaj - Neznámí ozbrojenci dnes v Mauretánii na západě Afriky zastřelili čtyři francouzské turisty.

Informuje o tom s odvoláním na televizi Al-Džazíra agentura Reuters.

Dalších pět lidí bylo podle zpravodaje televize při incidentu v oblasti nacházející se asi 250 kilometrů východně od hlavního města Nouakchottu zraněno.Útočníci prchli neznámo kam.

Francouzské ministerstvo zahraničí událost zatím nekomentovalo.

Bývalá francouzské kolonie s převážně muslimským obyvatelstvem je obecně považována za vesměs klidnou, ačkoli v oblastech na severu a východě, které sahají hluboko do Saharské pouště, mají bezpečnostní síly problém s aktivitami ozbrojených pašeráků drog a zbraní. 

Tento měsíc také přišli na severu země o život dva francouzští turisté a čtyři další utrpěli zranění, když v rámci výletu organizovaného francouzskou cestovní kanceláří jejich horkovzdušné balóny postihla nehoda při přeletu nad horským pásmem.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 40 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 45 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy