V Malajsii se zřítil vrtulník, zahynulo šest lidí

ČTK ČTK
4. 4. 2015 15:54
Podle agentury AP jsou mezi oběťmi údajně poradce premiéra Najiba Abdula Razaka a bývalý velvyslanec v USA Jamaluddin Jarjis.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Kuala Lumpur - Šest mrtvých si vyžádal pád vrtulníku nedaleko malajsijské metropole Kuala Lumpuru.

Podle agentury AP jsou mezi oběťmi údajně poradce premiéra Najiba Abdula Razaka a bývalý velvyslanec v USA Jamaluddin Jarjis.

Zasahující záchranáři vyprostili z trosek stroje, který po zřízení v městě Semenyih začal hořet, tři zuhelnatělá těla.

Příčiny neštěstí vyšetřuje policie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy