V Kanadě se zřítil nedaleko domu letoun akrobatické letky, pilotka zemřela

ČTK ČTK
18. 5. 2020 10:52
Na západě Kanady havaroval v neděli letoun akrobatické skupiny kanadského letectva, který dopadl do blízkosti obytného domu. Při nehodě zemřela podle médií pilotka. Druhý člen posádky je vážně zraněn, ale není v ohrožení života. Agentura AP uvedla, že nehoda se stala během série letů, s nimiž akrobatická jednotka Snowbirds cestuje po Kanadě a snaží se povzbudit její obyvatele v době pandemie.
Pilotka akrobatické skupiny Snowbirds Jennifer Caseyová, která zahynula při nehodě nedaleko letiště kanadského města Kamploops.
Pilotka akrobatické skupiny Snowbirds Jennifer Caseyová, která zahynula při nehodě nedaleko letiště kanadského města Kamploops. | Foto: Reuters

Nehoda se stala nedaleko letiště města Kamploops, které leží asi 420 kilometrů severovýchodně od Vancouveru. Trosky letadla po dopadu začaly hořet, posádka se před nehodou katapultovala. Příčina nehody zatím není jasná, uvedla agentura AP.

"Mám kus z trosek vzadu na dvoře, podle policie je to sedadlo, s nímž se pilot katapultoval," řekla AP Rose Millerová. Letadlo dopadlo naproti jejímu domu přes ulici na pozemek asi sedmdesátiletých sousedů, kde začalo hořet. Oba manželé z domu jsou podle ní v pořádku.

Soustrast pozůstalým už vyjádřil i kanadský premiér Justin Trudeau, který rovněž ocenil statečné členy kanadského letectva. Poděkoval také záchranářům za rychlou pomoc na místně nehody.

Pod názvem Operace Inspirace začala akrobatická letka Snowbirds tento měsíc na východě Kanady přehlídkové lety, jejichž cílem bylo povzbudit lidi v době pandemie a také poděkovat zdravotníkům.

Nákaza koronavirem, který se začal loni koncem roku šířit z Číny, se v Kanadě dosud potvrdila u 77 tisíc lidí, z toho téměř 5800 jich zemřelo a 38 550 nakažených se už uzdravilo.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy