Boje v Jemenu si za posledních 24 hodin vyžádaly smrt více než 80 lidí

ČTK ČTK
28. 6. 2016 15:59
Při náletech a bojích v Jemenu za posledních 24 hodin zemřelo podle armádních a kmenových zdrojů přes 80 lidí. Je mezi nimi i více než 30 civilistů. Nejvíce obětí je v provincii Táizz, uvedla agentura AFP. V Jemenu bojují proti tamní vládě od roku 2014 šíitští povstalci, ale odehrávají se tam i boje proti teroristům z organizace Al-Káida a útočí tam i bojovníci takzvaného Islámského státu (IS). Právě lidé z IS v pondělí při několika útocích ve městě Mukallá zabili podle dnešní bilance 42 lidí. Mířili na vojáky, kteří tvoří většinu obětí. Proti nim bojuje od loňska koalice vedená Saúdskou Arábií.
Válka v Jemenu. Ilustrační foto.
Válka v Jemenu. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy