V Egyptě zadrželi dalšího kritika vlády, opozičního vůdce Házima Abdal Azíma

ČTK ČTK
27. 5. 2018 15:46
V Egyptě byl zadržen prominentní opoziční vůdce Házim Abdal Azím. Podle organizací na ochranu lidských práv jde o posledního z řady zadržených v kampani, jejímž cílem je umlčet kritiky vlády. Abdal Azím byl zadržen v sobotu večer ve svém domě v Káhiře kvůli podezření z šíření falešných zpráv a protistátní činnosti, uvedl jeden ze zdrojů, na který se odvolává agentura Reuters. Zadržený příslušník opozice byl za vlády prezidenta Husního Mubaraka náměstkem na ministerstvu, v roce 2014 se pak zapojil i do volební kampaně současného prezidenta Abdal Fattáha Sísího. Později tuto zkušenost označil za "největší prohřešek".
Plakát v Káhiře s podobiznou současného prezidenta Abdal Fattáha Sísího.
Plakát v Káhiře s podobiznou současného prezidenta Abdal Fattáha Sísího. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 34 minutami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy