V Egyptě zadrželi dalšího kritika vlády, opozičního vůdce Házima Abdal Azíma

ČTK ČTK
27. 5. 2018 15:46
V Egyptě byl zadržen prominentní opoziční vůdce Házim Abdal Azím. Podle organizací na ochranu lidských práv jde o posledního z řady zadržených v kampani, jejímž cílem je umlčet kritiky vlády. Abdal Azím byl zadržen v sobotu večer ve svém domě v Káhiře kvůli podezření z šíření falešných zpráv a protistátní činnosti, uvedl jeden ze zdrojů, na který se odvolává agentura Reuters. Zadržený příslušník opozice byl za vlády prezidenta Husního Mubaraka náměstkem na ministerstvu, v roce 2014 se pak zapojil i do volební kampaně současného prezidenta Abdal Fattáha Sísího. Později tuto zkušenost označil za "největší prohřešek".
Plakát v Káhiře s podobiznou současného prezidenta Abdal Fattáha Sísího.
Plakát v Káhiře s podobiznou současného prezidenta Abdal Fattáha Sísího. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 50 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy