V Chile zaměnili těla dvou zesnulých seniorek z Izraele, zjistilo se to až při pohřbu

ČTK ČTK
5. 3. 2019 19:25
Chilské úřady vyměnily těla dvou izraelských obětí únorového neštěstí, které se stalo na řece na jihu Chile. Obě ženy, které byly v seniorském věku, měly být pohřbeny tento týden v Izraeli. Podle izraelského ministerstva zahraničí ale chilské úřady zaměnily doklady označující rakve.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

V Izraeli se na to přišlo až při úterním pohřebním obřadu v Rišponu, při němž se rodina přišla rozloučit s Dinou Poratovou. Až na poslední chvíli se zjistilo, že v rakvi je místo Poratové druhá z obětí Glila Bitonová. Pohřeb Poratové, na nějž v úterý přišlo asi sto lidí, byl odložen, Bitonová má být pohřbena až za několik dní.

Izraelské velvyslanectví v Chile zahájilo vyšetřování omylu. Podle izraelského tisku doprovodil izraelský konzul působící na jihu Chile rodiny obětí do pohřební síně v Punta Arenas, kde byly obě ženy identifikovány a odkud pak byla těla poslána do Santiaga de Chile k převozu do Izraele. V Santiagu však úředníci zaměnili identifikační doklady.

Bitonové bylo 61 let, Poratová byla o deset let starší. Zúčastnily se koncem února výletu na člunu, který se převrátil s desítkou izraelských turistů na řece v národním parku Torres del Paine.

Podle vyšetřovatelů volně plující kus dřeva poškodil motor a kapitán ztratil nad plavidlem kontrolu. Loď pak narazila na překážku ve vodě, z níž turisté vypadli do řeky.

Server Ynet napsal, že se těžce zranili další dva lidé a čtyři byli hospitalizováni s méně vážným zraněním. Poratová a Bitonová zemřely hned, o několik dní později pak svým zraněním podlehla jedna z vážně zraněných, šestasedmdesátiletá Dalia Ronenová.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy