reklama
 
 

V Bostonu byly evakuovány stovky lidí, obavy se nepotvrdily

16. 4. 2014 7:33
Rok po výbuchu náloží na bostonském maratonu upoutaly na stejném místě pozornost dva batohy. Jednalo se však o planý poplach.

Boston - Stovky lidí evakuovala v úterý večer policie v Bostonu kvůli nálezu dvou podezřelých batohů nedaleko místa loňského pumového atentátu na účastníky maratonu, při němž před rokem zahynuli tři lidé a 264 utrpělo zranění.

K batohům byli přivoláni experti na likvidaci bomb, kteří zavazadla preventivně vyhodili do povětří. Batohy zřejmě nic nebezpečného neobsahovaly, informovala ve středu agentura AP.

Policisté evakuovali oblast poblíž cíle bostonského maratonu, kde 15. dubna 2013 vybuchly dvě nálože v tlakových hrncích, jež podle vyšetřovatelů vyrobili bratři Tamerlan a Džochar Carnajevové pocházející z Čečenska.

"Bostonská policie přivolala experty na likvidaci bomb, kteří provedli kontrolovanou explozi," sdělil mluvčí policie David Estrada. Podle Estrady policie rovněž zatkla majitele batohů a obvinila ho z vlastnictví napodobeniny výbušného zařízení a rušení klidu a veřejného pořádku. V jednom z batohů byl vařič rýže, uvedla policie.

Ulice, kde před rokem došlo k atentátu, byla přechodně uzavřena a přerušen byl provoz také na místní trase metra. K incidentu došlo krátce poté, co si v úterý Boston připomněl tragické události z loňského roku. Město uctilo oběti minutou ticha a na vzpomínkové akci vystoupil viceprezident Joe Biden.

autor: ČTK | 16. 4. 2014 7:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama