"Za čtyři hodiny deště jako za čtyři měsíce." Bouře Sally má v USA nejméně jednu oběť

ČTK ČTK
17. 9. 2020 7:42
Nejméně jeden člověk zemřel na jihu amerického státu Alabama v důsledku tropické bouře Sally, kterou provázejí hlavně mohutné přívaly deště. Informovala o tom agentura AP. Asi 540 tisíc domácností a firem je bez dodávek elektřiny.
Obyvatelé amerického státu Alabama se brodí zatopenou ulicí. Deště sem přinesla tropická bouře Sally.
Obyvatelé amerického státu Alabama se brodí zatopenou ulicí. Deště sem přinesla tropická bouře Sally. | Foto: Reuters

První oběť Sally je hlášena z městečka Orange Beach, jehož starosta uvedl, že jeden další člověk se pohřešuje.

Ve městě Pensacola na západě Floridy uvolněný nákladní člun se stavebním jeřábem strhl část mostu oddělujícího tamní zátoku od Mexického zálivu a podle agentury AP se ztratila replika lodě Niňa Kryštofa Kolumba, kotvící běžně u pensacolského nábřeží. Ulice Pensacoly se ve středu proměnily v řeky, které zaplavily auta a nesly s sebou trosky toho, co proud strhl. Velitelka tamních hasičů Ginny Cranorová v televizi CNN řekla, že "ve městě během čtyř hodin napršelo tolik vody jako za čtyři měsíce".

Ačkoliv Sally neprovází tak silný vichr jako srpnový hurikán Laura, i tak je dost silný na to, aby převracel vyšší vozidla, rval střechy z domů nebo porážel dopravní značky.

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) varuje před "životu nebezpečnými záplavami" v oblasti hranice mezi Floridou a Alabamou.

Video: Lidé v Louisianě začínají sčítat první škody po úderu hurikánu Laura

Lidé v Louisianě začínají sčítat první škody po úderu hurikánu Laura (27. 8. 2020) | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy