Útočníci zničili pomník Němcova, poškodili i pietní vzkazy

ČTK ČTK
25. 3. 2015 7:00
Ruský opoziční politik Boris Němcov zahynul rukou vraha v těsné blízkosti Kremlu. Policie krátce po vraždě zadržela pět mužů z Čečenska.
Boris Němcov
Boris Němcov | Foto: Reuters

Moskva - Neznámí útočníci v noci na středu poškodili pomník, který koncem února vznikl v centru Moskvy na místě vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova.

Podle informace moskevského rozhlasu se na portrétech zavražděného objevily pomlouvačné nápisy, několik tabulek s pietními vzkazy bylo zničeno. K odpovědnosti za útok se přihlásilo blíže neurčené "hnutí odporu".

Němcov zahynul rukou vraha na jednom z moskevských mostů v těsné blízkosti Kremlu. Policie krátce po vraždě zadržela pět mužů z Čečenska, kteří údajně opozičního politika delší dobu sledovali a nakonec zabili.

Motivem prý byla Němcovova solidarita s redaktory francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, kteří se stali oběťmi muslimských extremistů. Podle ruských opozičních vůdců je za Němcovovu smrt odpovědný Kreml.

Policie podle moskevského rozhlasu na zhanobení místa Němcovovy smrti zatím nijak nereagovala. Místo se nachází na frekventovaném mostě přes řeku Moskvu, který je vystaven trvalému sledování pouličních kamer.

 

Právě se děje

Další zprávy