Zákeřný útok na "křižovatce světa". Žena strčila cestující před přijíždějící vlak

Video Video
5. 10. 2021 13:08
Bezpečnostní kamery na nástupišti newyorského metra zachytily situaci, při níž neznámá útočnice náhle strčila do spolujezdkyně ve chvíli, když do stanice přijížděl vlak. Dvaačtyřicetiletá žena spadla a obličejem narazila do soupravy jedoucího metra. Záchranáři ji poté převezli s četnými zraněními do nemocnice. Útočnice po napadení z místa utekla.
Útočnice náhle strčila do spolujezdkyně ve chvíli, když do stanice přijížděl vlak. | Video: NYPD Crime Stoppers

Incident se stal v pondělí ráno ve známé newyorské stanici Times Square, které se přezdívá "křižovatka světa". Útočnice podle svědků předtím dlouho seděla na lavičce a napadení si plánovala. “Je to hrozné. Připomíná mi to 80. léta, kdy to tady takové bývalo,” řekl jeden ze svědků americké televizní stanici ABC.

Tamní policisté nyní po útočnici pátrají. Motivy jejího činu zatím nejsou známé. Podle svědků ji bezprostředně před útokem nikdo neprovokoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Senát zamítl zmrazení platů vrcholných politiků, vzrostou asi o šest procent.

Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát ve středu zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních činitelů na pět let. Senátoři označovali novelu za populistické předvolební gesto a poukazovali na budoucí skokový nárůst platů po roce 2026. Rozhodnutím horní komory návrh takzvaně spadne pod stůl, nová povolební sněmovna už nebude moci senátní veto přehlasovat.

Rozhodnutí Senátu odsoudil premiér Andrej Babiš (ANO), označil ho za nehorázné. "Je to další podvod nové koalice na voličích," řekl.

Pro zamítnutí, jak je doporučily senátní výbory, hlasovalo 57 ze 68 přítomných členů horní komory. Proti jich bylo pět. Sněmovna schválila zmrazení platů vrcholných politiků zrychleně jen několik dnů před volbami do dolní komory. Pro předlohu tehdy hlasovalo 133 ze 134 přítomných poslanců ze všech sněmovních stran.

Pro letošek zůstaly platy vrcholných politiků změnou zákona na loňské úrovni kvůli koronavirové krizi. Jinak by stouply zhruba o devět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy