USA dopadly Američana, který na Den nezávislosti plánoval bombový útok. Slíbil věrnost Al-Káidě

ČTK ČTK
2. 7. 2018 18:52
Bezpečnostní jednotky v Clevelandu zadržely amerického občana, který plánoval během oslav Dne nezávislosti 4. července provést bombový útok. Informoval o tom Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Dopadeným je 48letý Demetrius Pitts, který se ve vlasti radikalizoval a slíbil věrnost teroristickému hnutí Al-Káida. Zadržen byl poté, co na schůzce s agentem v utajení řekl, že chce umístit bombu v Clevelandu na místě oslav nezávislosti a že plánuje další údery. "Budu v centru, protože tu věc chci vidět bouchnout," cituje FBI Pittse v dokumentech pro soud. Pitts také řekl, že by chtěl dát dětem vojáků auta na dálková ovládání naložená trhavinami, takže děti poté nevědomky výbušniny odpálí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock
 

Právě se děje

před 59 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy