USA dopadly Američana, který na Den nezávislosti plánoval bombový útok. Slíbil věrnost Al-Káidě

ČTK ČTK
2. 7. 2018 18:52
Bezpečnostní jednotky v Clevelandu zadržely amerického občana, který plánoval během oslav Dne nezávislosti 4. července provést bombový útok. Informoval o tom Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Dopadeným je 48letý Demetrius Pitts, který se ve vlasti radikalizoval a slíbil věrnost teroristickému hnutí Al-Káida. Zadržen byl poté, co na schůzce s agentem v utajení řekl, že chce umístit bombu v Clevelandu na místě oslav nezávislosti a že plánuje další údery. "Budu v centru, protože tu věc chci vidět bouchnout," cituje FBI Pittse v dokumentech pro soud. Pitts také řekl, že by chtěl dát dětem vojáků auta na dálková ovládání naložená trhavinami, takže děti poté nevědomky výbušniny odpálí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy