USA dopadly Američana, který na Den nezávislosti plánoval bombový útok. Slíbil věrnost Al-Káidě

ČTK ČTK
2. 7. 2018 18:52
Bezpečnostní jednotky v Clevelandu zadržely amerického občana, který plánoval během oslav Dne nezávislosti 4. července provést bombový útok. Informoval o tom Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Dopadeným je 48letý Demetrius Pitts, který se ve vlasti radikalizoval a slíbil věrnost teroristickému hnutí Al-Káida. Zadržen byl poté, co na schůzce s agentem v utajení řekl, že chce umístit bombu v Clevelandu na místě oslav nezávislosti a že plánuje další údery. "Budu v centru, protože tu věc chci vidět bouchnout," cituje FBI Pittse v dokumentech pro soud. Pitts také řekl, že by chtěl dát dětem vojáků auta na dálková ovládání naložená trhavinami, takže děti poté nevědomky výbušniny odpálí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy