Úřady kvůli požáru nařídily rozsáhlou evakuaci na předměstí Atén

ČTK ČTK
22. 8. 2023 17:01
Úřady kvůli požáru nařídily rozsáhlou evakuaci na předměstí Atén

Řecké úřady nařídily evakuaci obyvatel na předměstí Atén. Píše to agentura AFP s odvoláním na hasiče. K obydlené části obce Ano Liosia se přiblížil požár a reportér agentury viděl na místě hořící domy. V oblasti bydlí desítky tisíc lidí. Vážná je situace také ve městě Aspropyrgos, které se rovněž nachází nedaleko od Atén.

Podle odpoledního prohlášení hasičů dnes v zemi vypuklo 65 lesních požárů. Hasiči v úterý večer zasahovali u 14 velkých požárů. Za nejvážnější označili situaci v Attice, tedy v oblasti kolem hlavního města Atén, a také na severovýchodě země u řeky Evros a u města Alexandrupoli. "Meteorologické podmínky jsou extrémní," uvedl mluvčí hasičů Jannis Artopios. Podle něj požáry nabraly během krátkého času "obrovský rozsah".

U hlavního města hoří v současnosti dva velké požáry. Jeden se týká města Fylis, pod které spadá i Ano Liosia, kde žije na 25 tisíc lidí. Hoří tam na pohoří Parnitha a oheň podle místních úřadů již zničil několik domů. V oblasti jsou hlášeny výpadky elektřiny i internetu. Hasiči se však snaží zajistit, aby oheň dále nepostupoval od obydlené části obce. Další rozsáhlý požár je ve městě Aspropyrgos, které se nachází méně než 20 kilometrů od centra Atén.

 

Právě se děje

Další zprávy