Účes nástupce diktátora KLDR je v zemi módním hitem

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 12. 2011 9:18
Jak na to? Sčesat si vlasy dozadu a 2,5 centimetru kolem uší vyholit
Kim Čong-il se synem Kim Čong-unem.
Kim Čong-il se synem Kim Čong-unem. | Foto: Reuters

Soul - Účes Kim Čong-una, nástupce severokorejského vůdce Kim Čong-ila, se stal v zemi novým módním hitem.

Jak informovala agentura Reuters, v hlavním městě Pchjongjangu stojí dlouhé fronty mladých mužů před holičstvím, aby si nechali udělat takový střih, jako nyní nosí nejmladší syn současného diktátora. .

Kim Čong-un se podobá dědečkovi, tajnůstkářskému zakladateli státu Kim Ir-senovi. Sčesává si vlasy dozadu a asi 2,5 centimetru nad ušima je má vyholené.

Podle expertů se tímto vzhledem podobným Kim Ir-senovi snaží získat podporu veřejnosti pro nástupnictví v dynastii, a nosí proto i tmavé obleky podobné stylu čínského vůdce Mao Ce-tunga.

Jeho nový střih považují v Severní Koreji říkají střih za ambiciózní či mladický styl. Potvrzují to i slova holičů, citovaných státní tiskovou agenturou KCNA. Krátký, střední a pak "hranatý" účes je teď velmi populární.

Severokorejské noviny v září dokonce psaly o podmanivosti nového stylu.

Jihokorejská média mají ale odlišný názor. Podle nich upřednostňují muži ze severu krátký střih ze sanitárních důvodů, nikoli jen proto, že by chtěli vypadat ambiciózně.

Kim Čong-un se objevil jako nástupce severokorejského vůdce minulý rok, když byl jmenován generálem se čtyřmi hvězdami a dostal prominentní pozici ve vládnoucí straně.

Letos se už objevuje fotografiích z návštěv cizích státníků v vždy po boku svého otce.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy