Účes nástupce diktátora KLDR je v zemi módním hitem

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 12. 2011 9:18
Jak na to? Sčesat si vlasy dozadu a 2,5 centimetru kolem uší vyholit
Kim Čong-il se synem Kim Čong-unem.
Kim Čong-il se synem Kim Čong-unem. | Foto: Reuters

Soul - Účes Kim Čong-una, nástupce severokorejského vůdce Kim Čong-ila, se stal v zemi novým módním hitem.

Jak informovala agentura Reuters, v hlavním městě Pchjongjangu stojí dlouhé fronty mladých mužů před holičstvím, aby si nechali udělat takový střih, jako nyní nosí nejmladší syn současného diktátora. .

Kim Čong-un se podobá dědečkovi, tajnůstkářskému zakladateli státu Kim Ir-senovi. Sčesává si vlasy dozadu a asi 2,5 centimetru nad ušima je má vyholené.

Podle expertů se tímto vzhledem podobným Kim Ir-senovi snaží získat podporu veřejnosti pro nástupnictví v dynastii, a nosí proto i tmavé obleky podobné stylu čínského vůdce Mao Ce-tunga.

Jeho nový střih považují v Severní Koreji říkají střih za ambiciózní či mladický styl. Potvrzují to i slova holičů, citovaných státní tiskovou agenturou KCNA. Krátký, střední a pak "hranatý" účes je teď velmi populární.

Severokorejské noviny v září dokonce psaly o podmanivosti nového stylu.

Jihokorejská média mají ale odlišný názor. Podle nich upřednostňují muži ze severu krátký střih ze sanitárních důvodů, nikoli jen proto, že by chtěli vypadat ambiciózně.

Kim Čong-un se objevil jako nástupce severokorejského vůdce minulý rok, když byl jmenován generálem se čtyřmi hvězdami a dostal prominentní pozici ve vládnoucí straně.

Letos se už objevuje fotografiích z návštěv cizích státníků v vždy po boku svého otce.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy