U Severního Kypru ztroskotala loď s migranty. Zemřelo 16 lidí, záchranáři jich stovku zachránili

ČTK ČTK
18. 7. 2018 14:47
U pobřeží Severního Kypru ztroskotala loď se 160 migranty na palubě, 16 lidí zahynulo a 101 pasažérů bylo zatím zachráněno. Informoval o tom v zatím kusé zprávě televizní kanál CNN Türk. Po dalších možných přeživších na místě neštěstí podle televizní stanice pátrá severokyperská a turecká pobřežní stráž a pomáhají jim přitom i obchodní lodě. Odkud migranti pocházeli a kam měli namířeno, není podle agentury AFP zatím jasné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy