Tymošenková půjde na sedm let do vězení, rozhodl soud

Tymošenková půjde na sedm let do vězení, rozhodl soud
Takový verdikt vynesl soudce Rodion Kirejev a poslal Tymošenkovou na sedm let do vězení.
"V lednu 2009 ve funkci premiérky využila svých zákonných pravomocí ke zločinným cílům, dopustila se činů, které překročily jasně její pravomoci a její autoritu," řekl soudce a dodal, že dohody měly těžký dopad na Naftogaz.
"Víte velmi dobře, že tento rozsudek nevynáší soudce Kirejev, ale prezident Janukovyč. Ať je rozsudek jakýkoli, budu pokračovat v boji. Tento rozsudek napsaný Janukovyčem, nezmění nic v mém životě ani v mém boji," řekla ještě před čtením rozsudku Tymošenková, která je hlavním politickým rivalem Janukovyče.
Do soudní síně ji přišli podpořit její manžel a dcera (na snímku drží Tymošenkovou za ruku).
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters, Lucie Kalivodová
11. 10. 2011 15:10

Kyjev - Soud v Kyjevě shledal v úterý bývalou ukrajinskou premiérku Juliji Tymošenkovou vinnou z překročení pravomocí při jednání o dodávkách ruského plynu a poslal ji na sedm let do vězení. Podle tiskové agentury Interfax-Ukrajina to uvedl soudce Rodion Kirejev, který četl rozsudek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy