Tygr zabil ošetřovatelku zoo a musel být zastřelen

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
25. 8. 2012 16:21
Zvířeti se podařilo utéct do vedlejšího skladu, tam ho z okna zastřelil ředitel zoo

Kolín nad Rýnem - V zoologické zahradě v Kolíně nad Rýnem napadl tygr ošetřovatelku a zranil ji tak, že posléze v nemocnici zemřela.

Zvíře poté vyběhlo otevřeným průchodem z výběhu a zmizelo ve vedlejším skladu, kde jej musel utratit ředitel zahrady. Ta sice byla kvůli útěku šelmy ihned zčásti uzavřena, ale hrozilo, že se tygr dostane do dalších částí areálu.  

Podle policejní zprávy zaútočil sibiřský tygr Altaj na pracovnici zahrady kolem poledne. K neštěstí byla povolána policie, která odvedla do bezpečí jak návštěvníky zahrady, tak zaměstnance. Podle informací deníku Bild byl v akci i policejní vrtulník

Policejní mluvčí Bildu řekl, že pohotová reakce ředitele zabránila tomu, aby celá událost dopadla ještě tragičtěji.

Uvedl, že ředitel zastřelil zvíře zbraní velké ráže a že služební zbraně policistů by ke zpacifikování zvířete nestačily.

Ředitel zoo řekl, že ošetřovatelka neměla být s tygrem v jedné kleci a dodal, že návštěvníkům žádné nebezpeční nehrozilo. Sobotu zároveň označil za nejhorší den ve svém životě.

Podle Bildu se v Kolíně nejedná o první incident, při kterém uprchla velká kočkovitá šelma. V březnu zde utekl z výběhu gepard, nikdo však nebyl zraněn.

Podobné neštěstí se stalo v Sasku v roce 2009. Bílý bengálský tygr napadl v zoologické zahradě Aschersleben ošetřovatelku. Zvíře ji při čištění klece napadlo zezadu, útok naštěstí přežila.

Sibiřský tygr, který útočil v sobotu, patří mezi největší kočkovité šelmy. Může dosáhnou délky až 2,8 metrů a váhy nad 250 kg.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Policie v Rusku zadřela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy